امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

بایستی برای حفظ فرهنگمان کار کنیم شنبه ۳۰ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۸:۳۰


بایستی برای حفظ فرهنگمان کار کنیم تعداد بازدید: ۲۹۳

استاندار خراسان شمالی به مساله استقلال فرهنگی اشاره کرد و گفت: امروزه یکی از مهمترین نیاز جامعه حفظ استقلال فرهنگی است همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند جنگ نرم هنوز ادامه دارد؛ بنابراین بایستی برای حفظ فرهنگمان کار کنیم هر چند که سختی های فراوان خود را در بر دارد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام سید حسین هاشمی نماینده طلاب استان خراسان شمالی در جلسه طلاب و فضلای این استان، به انتخابات هشتمین دوره مجمع نمایندگان اشاره کرد و اظهار داشت: از اینکه طلاب در دوره هفتم بنده را به عنوان نماینده خود انتخاب کردند تشکر می کنم.

 

وی با بیان اینکه در دوره هشتم کاندیدا نیست، گفت: طلاب استان خراسان شمالی به صورت پر شور در این انتخابات شرکت کنند و اجازه ندهند که خدای ناکرده کرسی نمایندهای خراسان شمالی در مجمع نمایندگان خالی بماند.

 

همچنین در ادامه جلسه آقای صالحی، استاندار استان خراسان شمالی به فرا رسیدن دهه فجر و 22 بهمن اشاره کرد و اظهار داشت: شعارها از حدود 40 سال پیش یعنی از 19 دی ماه 56 از قم آغاز شد و آغاز یک انقلاب بزرگ را در کشور ایران رقم زد.

 

وی ادامه داد: در زمان پهلوی امام خمینی(ره) و یارانش را شکنجه  وتبعید می کردند و حتی به شهادت می رساندند که جلوی حرکت های امام(ره) را بگیرند، اما خوشبختانه موفق نشدند و این انقلاب به پیروزی رسید.

 

استاندار استان خراسان شمالی ابراز کرد: امام خمینی(ره) زمانی که به ایران بازگشتند، فرمودند من دولت تعیین میکنم، من به واسطه اینکه مردم مرا قبول دارند دولت تعیین میکنم، بنابراین نبایستی جایگاه مردم را در انقلاب فراموش کنیم.

 

وی  در ادامه به مساله استقلال فرهنگی اشاره کرد و گفت: امروزه یکی از مهمترین نیاز جامعه حفظ استقلال فرهنگی است همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند جنگ نرم هنوز ادامه دارد؛ بنابراین بایستی برای حفظ فرهنگمان کار کنیم هر چند که سختی های فراوان خود را در بر دارد.

 

صالحی در ادامه به مساله اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: این مساله یکی از مهمترین مسائل در کشور است به گونه ای که رهبر معظم انقلاب حتی بر نام گذاری سال ها بر آن تاکید دارند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل استان خراسان شمالی پرداخت و گفت: این استان حدود 13 سال است که شکل گرفته است که از لحاظ توانمندی بالقوه بسیار قوی است ولی برای بالفعل شدنش تلاش های بسیاری نیاز است.

 

استاندار استان خراسان با بیان اینکه هدف گذاری ما در دولت دوازدهم این است که نرخ بیکاری را در استان به زیر 5درصد بیاوریم، افزود: استان خراسان شمالی نسبت به بهروری در آب از متوسط کشوری پایین تر است ولی از لحاظ خورشیدی از متوسط کشوری بالاتر است؛ بنابراین بایستی از این انرژی ها برای رونق دادن به استان استفاده کنیم.

 

آقای صالحی در پایان به برخی از کارهای صورت گرفته در استان اشاره کرد و ابراز کرد: در آینده برای رونق دادن به استان برنامه های بسیار خوبی داریم که این نیاز به صبر و همکاری دارد.