امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

زمینه همکاری علما با آموزش و پرورش در خراسان شمالی وجود دارد شنبه ۳۰ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۱:۴۸


زمینه همکاری علما با آموزش و پرورش در خراسان شمالی وجود دارد تعداد بازدید: ۲۲۸

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی عنوان کرد: آموزش و پرورش زمینه حضور علما و فضلا را در حوزه های علمیه و همینطور زمینه رشد و بالندگی را برای دانشمندان علوم پایه و مسائل مختلف علمی را فراهم می کند.
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، آقای حاتمی مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی در گردهمایی طلاب و فضلای استان خراسان شمالی در گزارشی از آموزش و پرورش این استان گفت: آموزش و پرورش خراسان شمالی دارای 160 هزار دانش آموز با 14 هزار همکار فرهنگی، 2 هزار آموزشگاه و 8 هزار کلاس درس در هشت شهرستان داریم.
 
 
 
 وی ادامه داد: ما از نظر پراکندگی روستایی سومین استان هستیم و در جریان باشید که در همه روستاها و مناطق عشایری، مدرسهمان حتی برای یک نفر هم دایر است و تلاش این است که همه دانش آموزان را جذب کلاسهای درسی کنیم به نحوی که ما 8/99 درصد دانشآموزان را در مقطع ابتدایی جذب کردیم و امیدواریم که آن دو درصد باقیمانده هم که با عناوین مختلف با شرایط خاص زندگیشان نمیتوانیم، آنها را  بتوانیم جذب کنیم.
 
 
 
حاتمی با بیان اینکه جایگاه استان خراسان شمالی از نظر علمی جایگاه خوبی است، تصریح کرد:  ما رتبه دهم را در کشور داریم که از بین گروههای علوم تجربی، ریاضی و علوم انسانی ما در کنکور سراسری رتبه دهم کشور را داریم و همانگونه که مستحضرید آموزش و پرورش تنها نهادی است که هر ماه، بصورت موظف جلسات شورای آموزش و پرورش در سطح شهرستانها با ریاست فرمانداران ، در سطح استان با ریاست جناب آقای استاندار و حضور امامجمعه محترم و اعضای محترم، نمایندگان انجمن اولیا و مربیان جلساتی تشکیل میشود که کلیه مسائل آموزش و پرورش مورد نقد و بررسی قرار میگیرد.
 
 
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی عنوان کرد: آموزش و پرورش زمینه حضور علما و فضلا را در حوزه های علمیه و همینطور زمینه رشد و بالندگی را برای دانشمندان علوم پایه و مسائل مختلف علمی را فراهم میکند.
 
 
 
وی افزود: این مؤسسه عظیم فرهنگی که در همه جا پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی را برافراشته میدارد درهمه عرصههای انقلاب اسلامی حضوری فعال داشته است و هرجا روحانیت بزرگوار در صحنههای انقلاب بودند، در کنارشان معلمین ما حضور داشتند.
 
 
 
حاتمی اظهار داشت: معلمان در عرصههای دفاع از انقلاب اسلامی چه در آغاز انقلاب چه در جنگ تحمیلی جزء کسانی بودند که اغلب نیروهای مؤسس نهادهای انقلاب تشکیل دادند به نحوی که فرماندهی محترم سپاه در بجنورد میفرمودند که همیشه در یگان-های رزم، یک سوم نیروهای ما یا دانشآموزان بودند  ویا فرهنگیان و به همین نسبت ما این روش و این روال را ادامه دادیم هم-اکنون نیز ما با برگزاری اردوهای راهیان نور، این ارتباط با حوزه ، ارتباط با علما، ارتباط با ایثار و جنگ وفداکاری را حفظ کردیم چون در همه کاروانهای ما روحانیان محترم حضور دارند.
 
 
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: امیدوارم که خداوند ما را مدیون شهدا نگرداند که ما در مجموعه خودمان، همین الان میتوانیم ادعا بکنیم که یک سوم از همکارانمان همینطور یا رزمنده و ایثارگر و جانبازند یا خانواده-های معظم  آنهایند.
 
 
 
وی ادامه داد: فقط در خراسان شمالی 325 نفر فرزند شهید داریم که اینها خودشان الان معلماند، آمورش و پرورش با همه دستگاهها و نهادها همانطوری که نمونهها را جناب آقای خادمی فرمودند، ما ارتباط کاری داریم اعم از نهادهای انقلابی، نهادهای امنیتی، سیاسی، اجتماعی در همه عرصهها این فعالیتها ادامه دارند، حتی شرکت آب و فاضلاب هم اگر میخواهد بحث صرفهجویی را در جامعه اجرایی بکند با آموزش و پرورش برنامه میگذارد و جلسه دارد و در کارهای فرهنگی که وظیفه ماست .
 
 
 
حاتمی اظهار داشت: در عرصه مسائل علمی و بویژه مسائل اعتقادی من این را عرض کنم موضوع قرآنآموزی الان در آموزش و پرورش از ابتدایی شروع شده یعنی معلمان ما همزمان که حروف الفبا را تدریس میکنند، بحث قرآن و آموزش آن را عملی میکنند و به همین ترتیب تلاش میکنیم علاوه بر اینها دارالقرآنها را هم در کنار فعالیتهای رسمی به صورت غیر رسمی در اوقاف آزاد بچهها فعال نگه داریم.
 
 
 
 
 
وی ادامه داد: یکی از مواردی که لازم است توجه کنید بحث ساخت و سازهای مدارس ماست، ما در هر فرصتی برای جمعآوری کمک برای آموزش و پرورش کمک خواهیم کرد و امیدواریم خیرین مدرسهساز هم در این جمع پیدا کنیم اما این را هم خدمت شما بگویم در سالهای اخیر برنامهریزی که ما کردیم در دولت تدبیر وامید هزار کلاس درس برای مدارس بوده است و تقریباً قریب به اتفاق اینها محقق شده است.       
 
               
 
 حاتمی در پایان گفت: در بحث خیرین مدرسهساز اعتبارات ما نسبت به گذشته دوبرابر شده است امیدواریم که همه این مسائل برای پیشرفت و بهبود استانمان مؤثر واقع بشود و ما با کمک شما علما بتوانیم جامعهای خوب، فرزندانی صالح تحویل مردم عزیزمان که شایسته بهترین خدمات هستند را داشته باشیم.