امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

رسانه ملی به کارشناسان مذهبی نیاز زیادی دارد شنبه ۳۰ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱:۴۲


رسانه ملی به کارشناسان مذهبی نیاز زیادی دارد تعداد بازدید: ۱۷۵

طلاب و روحانیون در چند جهت می توانید به صدا و سیما کمک کنند، اولین چیز این است که کارشناس مذهبی و اعتقادی و معارفی در شبکه بسیار کم داریم به ما کمک کنید.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، آقای شکری جانشین مدیر کل صدا وسیمای خراسان شمالی در گردهمایی طلاب و فضلای این استان با اشاره به 24 شدن شبکهاستانی خراسان شمالی، گفت: 24 ساعتهشدن یک شبکه بدون بودجه، امکانات، نیروی انسانی بسیار کار سخت و ارزشمندی است.

 

 وی ادامه داد: در این 24 ساعته شدن سیمای خراسان شمالی، سهم برنامههای معارفی و برنامههای اعتقادی و دینی چقدر است؟ و چگونه باید آن را تعریف کرد؟ ما هم بدنبال این تعریف هستیم در همین 24 ساعت اولین کاری که توسط مدیر کل محترم صدا و سیمای خراسان شمالی انجام شد در سه بخش خبری ساعت 11، ساعت 20 و ساعت 23، قبل از خبر ساعت 11 سلام به حضرت معصومه(س)، قبل خبر 20 سلام به حضرت رضا(ع)، قبل خبر 23 سلام به امام حسین(ع)، حدیث کساء را هرروز در کنداتور پخش شبکه استانی سیما قرار دادیم اینها کارهای معارفی است که میخواهد صورت بگیرد به همین خاطر نیاز هست که دوستان کمک بیشتری در این قضیه داشته باشند.

 

شکری در بخش دیگر از سخنان خود گفت: 24 ساعته شدن نیاز دارد که ما برنامهها را بازتعریف کنیم، این را قبول کنید که باید مخاطبمحوری را با اصول خودش اصل قرار بدهیم ولی با درستی اینکه بتوانیم آن مسائل اعتقادیمان را هم انجام بدهیم.

 

 وی اظهار داشت: طلاب و روحانیون در چند جهت میتوانید به ما کمک کنند قبل از اینکه شما از ما سوال کنید ما خودمان بگوییم، اولین چیز این است که کارشناس مذهبی و اعتقادی و معارفی در شبکه بسیار کم داریم به ما کمک کنید اگر بانک اطلاعاتی دارید در تخصصهای مختلف، خانواده، اقتصاد، سیاست میتوانند به ما کمک کنند بعنوان کارشناس برنامهها حضور پیدا کنند در رادیو و تلویزیون و به شبکه استانی کمک کنند.

 

شکری اضافه کرد: ما کمبود مجری در بحث معارفی داریم اگر کسانی هستند که توان این را دارند دو تا از هملباسهای شما در خیلی از برنامهها به ما کمک میکنند اگر دوستان دیگری هستند که واقعاً میتوانند در بحث اجرا وارد گود شوند.

 

 وی اظهار داشت: در نویسندگی به ما کمک کنید، صدا و سیما چیزی که دارد این است که مدام از بیرون نقدش میکنند به ما کمک کنید، واقعاً نویسنده کم داریم در رسانه خودمان واقعاً به اندازه انگشت یک دست هم نداریم نویسندهای که بتواند خوب بنوسید.

 

شکری با بیان اینکه در بحث اتاق فکر به حضور طلاب نیاز دارند، گفت:  زمانی که میخواستیم 24 ساعته شویم آقای استاندار با تمام معاونینشان از یک صبح تا شب با معاون سازمان ما وقت گذاشتند و هرطور که کمک خواستیم به ما کمک کردند به شخصه از طرف صدا و سیمای استان خراسان شمالی از ایشان تشکر میکنم.