امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

طلاب نگران قوم باشند نه قم! پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۴:۲۹


طلاب نگران قوم باشند نه قم! تعداد بازدید: ۱۴

امام جمعه بجنورد بر مهاجرت طلاب به شهرها و دیار خود تاکید کرد و اظهار داشت: امروز طلاب باید از عالمی همچون آیت الله مهمان نواز سرمشق بگیرند و نگران قم نباشند، نگران قوم باشند و به شهرهای خود جهت تبلیغ معارف اسلامی بازگردند.
 
 
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه بجنورد در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده مردم خراسان شمالی در خبرگان رهبری که در مسجدالغدیر شهر مقدس قم با حضور طلاب و فضلای خراسان شمالی و جمعی از علمای حوزه علمیه برگزار شد، اظهار داشت: آیت الله مهمان نواز شخصیتی علمی و اخلاقی و تاثیر گذار بود و خدمات شایانی در این منطقه داشت.

 

وی با اشاره به روایتی که علم باید نافع باشد، تصریح کرد: علمی نافع است که مردم از آگاهی های آن نفع می برند و این علم ماندنی است، زیرا حق ماندنی و باطل رفتنی است و آیت الله مهمان نواز این خدمات را در خراسان شمالی انجام داد و ماندنی شد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: آیت الله مهمان نواز عالیم خدمتگزار و در خدمت مردم بود و حوزه های علمیه و مردم از علم استفاده می کردند، در همه آنچه مردم احساس نیاز می کردند، ایشان احساس مسئولیت می کرد، زرا خیررسانی و خدمت رسانی به مردم هم وزن ایمان آورده شده است و اگر کسی زندگی اش وقف برای مردم باشد، با ایمان است و به همین دلیل میزان ایمان را خدمت کردن به مردم و نفع رساندن به دیگران دانسته اند.

 

وی افزود: این عالم در منطقه با تمام مشکلات و سختی های شخصی که داشت مقاومت کرد و به امر تبلیغ معارف دینی و اسلامی پرداخت و هرگز از مسئولیت عقب نشینی نکرد و به همین دلیل مردم در مراسم تشییع ایشان جانانه حضور یافتند.

 

امام جمعه بجنورد خاطر نشان کرد: این شخصیت حوزوی، صفا و صمیمت خاصی داشتند، عالمی مجاهد و مهاجر بودند که برای خدمتگزاری از شهر خود به خراسان شمالی رفت و در این منطقه تمام تلاش اش را انجام داد.

 

وی ادامه داد: امروز طلاب باید از عالمی همچون آیت الله مهمان نواز سرمشق بگیرند و نگران قم نباشند، نگران قوم باشند و به شهرهای خود جهت تبلیغ معارف اسلامی بازگردند.

 

حجت الاسلام و المسلمین یعقوی یادآور شد: شما طلاب که در شهر قم تحصیل می کنید، وظیفه سنگینی در عرصه تبلیغی دارید، درس خوانده اید که به شهرو دیار خود برگردید نه اینکه در قم ماندگار شوید.