امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

هم اندیشی طلاب اسفراینی، فاروجی و شیروانی در قم دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳:۰۵


هم اندیشی طلاب اسفراینی، فاروجی و شیروانی در قم تعداد بازدید: ۱۵۱

در آستان اربعین حسینی و اعزام مبلغان برای تبلیغ معارف اسلامی به شهرهای مختلف، طلاب وفضلای شهرهای اسفراین، فاروج و شیروان گردهم آمدند و درباره اهمیت اعزام و تبلیغ معارف دینی به گفت وگو پرداختند و بر حضور در عرصه های تبلیغی تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام فاضلی در جلسه طلاب و فضلای اسفراین، فاروج و شیروان اظهار داشت: برخی افراد امروز هستند که باتوجه به مشکلاتی که در جامعه ما وجود دارد همه هستی و زندگی خود را خالصانه صرف این حکومت می کنند.

 

وی ادامه داد: در فتنه 88 برخی هم از حضرت آقا خواستند که انتخابات را بایستی باطل اعلام کنید، آقا در جواب آنها فرمودند اگر همه جهان در مقابل من باستند و من تنها بمانم، هیچ وقت خیانت به رای مردم نخواهم کرد.

 

حجت الاسلام فاضلی اظهار داشت: امروز اگر طلبه ای به صورت دقیق صحبت های رهبر معظم انقلاب را گوش ندهد، در انتخاب مسیر اشتباه می کند.

 

وی با بیان اینکه مردم ما مردمی هستند که تشنه فراگیری معارف اسلامی هستند، گفت: در منطقه ای که بنده امسال برای تبلیغ رفتم آن چنان شلوغ می شد که خیابانها هم پر می شد و برای تامین امنیت نیروی انتظامی می آمد.

 

این مبلغ حوزوی ادامه داد: وضعیت اسفراین، فاروج و شیروان، امروز با گذشته خیلی متفاوت است؛ بنابراین وظیفه ما بعنوان مبلغ سنگین تر شده است و بایستی با دقت و آمادگی بیشتر وارد میدان شویم.

 

وی با بیان اینکه مردم همیشه در صحنه هستند اظهار داشت: متاسفانه بعضی وقتها ما به عنوان یک مبلغ خوب عمل نمی کنیم و وقت نمی گذاریم، اگر وقت بگذاریم وضعیت جامعه خیلی بهتر از اینها بود.

 

حجت الاسلام فاضلی عنوان کرد: ما که معتقد هستیم انقلاب ما براساس مبانی دینی مان است، صد در صد متصل خواهد شد به انقلاب جهانی حضرت حجت(عج) در تحولات آینده جهان و این در حال محقق شدن است ولی باید کار کنیم.

 

وی در ادامه با تحلیل واقع عاشورا گفت: معاویه سه کار مهم انجام داد و در ظاهر موفق هم شد، نخست اینکه از بیت المال بذل و بخشش های فراوانی به انصار مهاجرین و بزرگان عربی که از عربستان به طرف شام آن روز رفتند در سایه قرآن داشت.

 

حجت الاسلام فاضلی تصریح کرد: کار دومی که او انجام داد این بود که اعدام و محاکمه های بی حد و حساب مخصوصا برای طرفداران و اصحاب خاص امیرمومنان(ع) داشت و کار سوم این بود که مرکز تبلیغاتی دقیق، حساب شده علیه اهل بیت عصمت و طهارت راه اندازی کرد و 20000 منبری علیه اهل بیت(ع) بر روی منبر فرستاد.

 

وی با اشاره به اینکه امروزه تبلیغات خیلی مهم است که متاسفانه در این زمینه ضعف داریم، ابراز کرد: در زمینه تبلیغات ما بایستی از تمام امکانات به نحو احسن استفاده ببریم و سعی براین داشته باشیم که مردم را با علوم و معارف آهل بیت(ع) آشنا کنیم چون واقعا مردم تشنه فراگرفتن این علوم هستند.