امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

راه برون رفت مشکلات معیشتی اجرای طرح اقتصاد مقاومتی است دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴:۰۳


راه برون رفت مشکلات معیشتی اجرای طرح اقتصاد مقاومتی است تعداد بازدید: ۱۴۶

عضو کمیسون برنامه و بودجه کشور به شرایط سخت معیشتی مردم اشاره کرد و ضمن ابراز نگرانی از وضعیت موجود، راه حل این بحران اقتصادی را عمل طرح اقتصاد مقاومتی دانست و از مسوولان خواست تا این موضوع را به صورت جدی دنبال کنند تا مردم از این سردرگمی نجات یابند.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، دکتر هادی قوامی نماینده مجلس شورای اسلامی در جمع طلاب و فضلای شیروان فاروج و اسفراین گفت: هم اینک شرایط سخت در اداره اقتصاد کشور وجود دارد، بنابراین بایستی به صورت متحد تلاش و کوشش کنیم تا بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.
 
  عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تذکرات این شرایط سخت سال های سال از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده است و راه حل این شرایط سخت اجرای طرح اقتصاد مقاومتی است که ما در داخل شرایط را به گونه ای مهیا کنیم که وابستگی ما به سایر کشورها کمتر شود و بتوانیم هم حرفمان را که حرف دین و رسالت دینی ما است را بتوانیم در دنیا بزنیم.
 
قوامی اظهار داشت: اگر قرار بر مدارا با دشمنان بود، نیاز به این همه خون دادن و هزینه دادن نبود، در واقع برای اینکه بتوانیم حرفمان که همان حرف دین است را بزنیم هزینه های بسیاری پرداخت شد و خون های بسیاری ریخته شده است تا این نظام شکل گرفت.
 
وی با بیان اینکه این مسیر همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: نبایستی فکر کنیم که چون یک حکومتی تشکیل دادیم شرایط مان راحت است و کسی کاری به کارمان ندارد.
 
نماینده مردم اسفراین در مجلس اظهار داشت: همان گونه که بزرگان ما در مدرسه علمیه فضیه حرف های خود را می زدند امروز هم بایستی در کل دنیا حرف خود را اعلام کنیم و قطعا حرف های ما هزینه دارد؛ بنابراین بایستی تلاش و شرایط داخلی کشور را از همه نظر قوی کنیم.
 
وی ادامه داد: هیچ توجیهی ندارد که در وضعیت فعلی بخواهیم کشور را به واردات و صادرات نفت وابسته کنیم، و در این بین یک عده دلال از این شرایط سخت سوء استفاده کنند و سودهای کلان به جیب بزنند و هزینه های گزافی را به کشور تحمیل کنند.
 
قوامی عنوان کرد: هم اینک وضعیت اقتصادی کشور برای همگان روشن شده است و تلاش در مجلس بر این است که بودجه 97 بودجه ای عملیاتی باشد یعنی بهای تمام شده هر فعالیتی مشخص شود، تا بتوانیم اقتصاد را در برابر تکانه های شدید مثل قیمت نفت مقاوم کنیم.
 
نماینده مجلس شورای اسلامی بر قوی شدن بنیه دفاعی کشور تاکید کرد و اظهار داشت: دشمنان به دنبال ساقط کردن این نظام هستند و هر روز یک بهانه می گیرند، و این موضوع برای همه مسؤلان روشن شده است که مساله، مساله موشک، انرژی هسته ای و چیزهای دیگر نیست در واقع آنها با اصل این نظام مخالف هستند چون این نظام را مانع رسیدن به اهدافشان می دانند.