امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

حوزه انقلابی نیازمند مدیران جهادی است پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱:۲۷


حوزه انقلابی نیازمند مدیران جهادی است تعداد بازدید: ۱۹۸

نماینده طلاب و فضلای بجنورد گفت: اعتقادم این است تا زمانی که مدیران حوزوی ما یک روحیه جهادی پیدا نکنند، نمی توانند آن خواسته های انقلاب را پاسخ آنی بدهند.

حجت الاسلام سید حسین هاشمی، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نماندگان طلاب، گفت: حوزه علمیه در مسائل فکری تا به امروز موفقیت های زیادی داشته است.

 

وی افزود: در ارتباط با بحث های نیازهای انقلاب اسلامی یعنی اینکه نیازهای انقلاب اسلامی چیست، انقلاب اسلامی محدوده اش تا به کجا است، اهداف انقلاب چیست و ما در این راستا باید چه کارهایی بکنیم؟ اعتقادم این است که ما عقب هستیم یعنی آن کارهایی که باید انجام بگیرد و فرامین و خواسته های رهبر معظم انقلاب را آن گونه که باید انجام بدهند تا به حال انجام نداده اند.

 

 ‌ نماینده طلاب و فضلای بجنورد در مجمع نمایندگان ادامه داد: باید با روحیه جهادی باشد تلاش و کوشش کنیم تا اینکه بتوانیم به آن خواسته ای که رهبر معظم انقلاب دارند، دست یابیم.

 

حجت الاسلام هاشمی عنوان کرد: زمانی می توانیم به خواسته های رهبر معظم انقلاب برسیم که در رأس مدیریت حوزه افراد آگاه به نیازها و خواسته های انقلاب و نقش ارزش های دینی در پشتیبانی این مسائل اینها را خوب درک کنند و برای آن برنامه ریزی کاملی داشته باشند تا بتوانیم به این خواسته ها برسیم.

 

 نماینده طلاب و فضلای بجنورد افزود: اعتقادم این است تا زمانی که مدیران حوزوی ما یک روحیه جهادی پیدا نکنند، نمی توانند آن خواسته های انقلاب را پاسخ آنی بدهند.

 

 وی با بیان اینکه شعار خوب است ولی به شرط اینکه هم زمان با عمل باشد، گفت: اگر شعار همراه با عمل باشد ارزش دارد اما اینکه شعار باشد، فقط یک نوع حالت ریاکارانه است که بجای اینکه واقعیت ها را بخواهد جواب دهد در حقیقت یک نوع فریب به حساب می آید.

 

حجت الاسلام هاشمی اظهار داشت: در ارتباط با بحث حوزه انقلابی من اعتقادم این است که ما باید یک اتاق فکری از کسانی که اهتمام ارزش های انقلابی را باور و قبول دارند و در حقیقت این اتاق فکر تشکیل بشود و کار بکنند.

 

وی ادامه داد: آنها باید در حوزه نیازهای جامعه و جهان اسلام را شناسایی کنند، پس از شناسایی نیازها برنامه ریزی کنند تا بتوان به خواسته ها و آرمان هایی که انقلاب دارد رسید، یعنی یک تلاش جهادی می خواهد.